
У цій статті ми розповімо, як навчити собаку давати вам лапу, і допоможемо вам навчити цуценя швидко освоїти цей трюк. Читайте далі, щоб дізнатися все, що потрібно знати про цей крутий трюк для вечірок.
Команди для собак
Це важлива частина виховання, і цуценята іноді навчаються новому легше і швидше, ніж старі собаки, особливо ті, які не мають великого досвіду навчання, але з терпінням і часом - і великою кількістю заохочень - старі собаки можуть навчитися новим трюкам. Старі собаки, які все життя вчилися новому і мають добрий зв'язок зі своїм господарем, можуть навчатися надзвичайно швидко, оскільки вони мають за плечима великий життєвий досвід.
Як навчити собаку команд без великих зусиль
Це питання хвилює багатьох власників, і навчити собаку давати вам лапу - це чудовий спосіб налагодити стосунки з чотирилапим другом, адже під час тренувань ви проводите з ним багато часу. Давання лапи - це також хороший досвід для побудови довіри, якщо ви робите це правильно і не хапаєте і не тримаєте її за лапу.
Це простий трюк, і вам не знадобиться ніякого обладнання, хоча є речі, які, безумовно, знадобляться: Команди собакам потрібно давати в правильних умовах, тому важливі:
- Тихе місце, де нічого не відволікає - це допоможе вашому вихованцеві зосередитися і сконцентруватися на вас.
- Підлога з килимовим покриттям. Не варто просити собаку підняти лапу з потенційно слизької поверхні.
- Ласощі - обирайте улюблені ласощі вашого собаки, але переконайтеся, що вони маленькі та здорові. Добре підійдуть маленькі шматочки сиру або щось інше, що, як ви знаєте, подобається собаці.
- Виспаний та охочий до навчання цуцик. Не тренуйте цуценя, коли воно спить або щойно поїло!
- Цуценя, яке вже добре засвоїло вправу «сидіти», оскільки це буде його відправною точкою.
Як навчити собаку команд в домашніх умовах за 10 простих кроків
- Попросіть цуценя сісти і кілька разів заохочуйте його за це.
- Потім, коли цуценя вже сидить, візьміть ласощі і зімкніть пальці навколо них, щоб воно могло відчути запах, але не могло до них дотягнутися.
- Зацікавте собаку ласощами, але тримайте їх досить низько - на півдорозі між носом і лапою.
- Іншу руку (ту, якою ви збираєтеся «потиснути лапу») тримайте відкритою долонею поруч з лапою або навіть під нею.
- Нехай собака спробує з'ясувати, як дістати ласощі. Без сумніву, спочатку вони спробують використати ніс або рот.
- Коли вони зрозуміють, що це не спрацює, вони спробують інші способи - і одним з них буде підняти лапу вгору, щоб перевірити, чи спрацює дряпання по ній.
- Як тільки він підніме лапу, скажіть «лапа» і дайте йому ласощі.
- Повторюйте, але кожного разу чекайте, поки собака не підніме лапу до вашої руки (не тримайте її занадто високо, особливо якщо у вас маленька собака або дуже маленьке цуценя). Ваша мета - щоб він поклав лапу на вашу відкриту руку.
- Коли цуценя це зрозуміє, просто простягніть йому свою долоню без ласощів. Коли цуценя покладе на неї лапу, скажіть слово-підказку і дайте йому ласощі з іншої руки.
- Практикуйтеся, практикуйтеся, практикуйтеся - доки собака не кластиме лапу на вашу руку лише за одним словом-підказкою.
Aльтернативний варіант, як навчити собаку командам:
- Якщо у вас собака, який сильно стискає зуби або настільки зосереджений на роті, що продовжує гризти вашу руку, щоб отримати ласощі, вам знадобиться інший метод.
- Для них, сидячи, тримайте ласощі досить високо на кінчику носа і повільно відводьте їх убік. Ви повинні пересувати його досить повільно, щоб собака нахилився і переніс свою вагу на одну передню лапу. Відсуньте його ще трохи далі, і лапа злегка відірветься від землі. Тоді ви можете похвалити собаку і нагородити його ласощами.
- З кожним наступним повторенням ваша собака почне розуміти, що підняття лапи - це те, за що вона отримує ласощі.
- Чого слід уникати, навчаючи собаку давати лапу. Щоб зробити будь-яке навчання більш приємним і навіть веселим, переконайтеся, що воно просте і не чинить надмірного тиску на вашого вихованця або навіть на вас самих. Ось кілька речей, яких слід уникати, коли ви починаєте тренування, щоб навчити собаку давати лапу.
- Ніколи не хапайте і не тримайте лапу собаки. Цей трюк полягає в тому, щоб собака сам запропонував вам свою лапу. Багато собак вважають, що тримати їхню лапу неприємно або навіть страшно. Цей трюк заснований на веселощах і довірі.
- Якщо ваші заняття занадто довгі, є велика ймовірність, що собаці стане нудно, і її увага розсіюватиметься. Собача увага може бути короткою, а цуценя - ще коротшою, особливо коли йому доводиться робити речі, що повторюються, тому краще, щоб сеанси не перевищували 5 хвилин. Набагато краще провести кілька дуже коротких тренувань в один день, ніж одне довге. Цуценята вчаться набагато більше, якщо у них є перерва, щоб засвоїти вивчене, і зазвичай повертаються до наступного заняття набагато краще, ніж закінчили попереднє.
- Перш ніж починати тренування, варто переконатися, що ваш вихованець готовий і хоче вчитися. Ви повинні переконатися, що він бадьорий і не сонний, і що ви не тренуєте його одразу після їжі (коли він не буде зацікавлений працювати за ласощі). Також переконайтеся, що у собаки є вода і вона ходила в туалет.
- Часто люди переоцінюють, наскільки великими мають бути ласощі. Шматочок сиру або м'яса, який ви використовуєте в якості винагороди, повинен бути не більш ніж половина розміру вашого мізинця.
- Коли ви навчаєте собаку давати лапу, ви будете багато заохочувати його, оскільки саме так він навчається потрібної вам поведінці, але ви точно не хочете, щоб він наївся або погладшав!
- Навчання собаки давати лапу повинно бути веселим і сповненим позитивних заохочень. Ніколи не сваріть і не проявляйте нетерпіння до собаки під час навчання, оскільки це зведе нанівець усю важку роботу, яку ви виконали, і може змусити собаку боятися тренуватися з вами в майбутньому.